6 niezawodnych pomysłów jak wybrać muzykę na wesele

Gratulacje! Niedługo bierzecie ślub! Z całą pewnością Ty i Twój narzeczony jesteście już mocno zaangażowani w przygotowania do tego ważnego dnia. Moja rada? Priorytetyzacja zadań pozwoli Wam się skoncentrować na najważniejszych sprawach. Dobrym pomysłem jest przypomnienie sobie poprzednich wesel na których byliście i zastanowienie się nad tym, co Wam najbardziej zapadło w pamięć (zarówno te dobre jak i złe aspekty). Większość gości skupia się na trzech rzeczach: jedzeniu, sukience panny młodej i… muzyce.

Ten artykuł pomoże Ci poradzić sobie z jednym z najważniejszych elementów każdego wesela – muzyką. Dlaczego to właśnie muzyka tak nam zapada w pamięć? Ponieważ z łatwością może dodać uroku każdej chwili i stworzyć niezapomniany moment, przywołuje wspomnienia i emocje, a także (choć pewnie niektórzy zakrzykną “przede wszystkim!”) pozwala na dobrą zabawę, co jednak wcale nie jest takie łatwe do osiągnięcia. Poniżej znajdziecie 6 praktycznych wskazówek, które ułatwią Wam wybór muzyki na wesele i przy okazji zagwarantują świetną zabawę dla wszystkich gości!

Pamiętajcie, że

Potraktuj to jako hobby

Przede wszystkim musicie sobie zdać sprawę, że wesele i muzyka z nim związana to zabawa, więc nie powinniście się z tego powodu stresować – wręcz przeciwnie, może pomóc Wam zapomnieć o stresie związanym z przygotowaniami! Kiedy będziecie tworzyć listę piosenek, to nie zapomnijcie jej testować na bieżąco, więc podkręćcie głośniki i nie zapomnijcie jej przetańczyć we dwoje! 🙂

Zacznij przygotowywać listę z odpowiednim wyprzedzeniem

Jeśli zostawisz ten temat na ostatnią chwilę, to zamiast uniknąć stresu tylko go sobie dodasz. Na kilka, kilkanaście dni przed weselem będziesz mieć wiele innych ważnych spraw na głowie, więc lepiej poświęć czas na przygotowanie muzyki wcześniej! Dodatkowo, jeśli zdecydujecie się skorzystać z moich usług – im wcześniej przekażecie listę tym lepiej. Będę miał możliwość zaktualizowania i doszlifowania swojego repertuaru. Na ile przed weselem lista powinna być gotowa? Dwa miesiące będzie idealnie.

Rozpocznij listę od wpisania piosenek, które MUSZĄ się pojawić

To te utwory, bez których nie wyobrażasz sobie swojego wesela. Na pewno macie jakieś “swoje” piosenki! Pierwszy taniec, pierwszy pocałunek, ulubiona piosenka ze wspólnych wakacji… Na pewno macie piosenki, które się wiążą z miłymi wspomnieniami – wpiszcie je jako pierwsze na listę, a będziecie mieli podstawę, na której będziecie mogli dalej budować.

Nie odkrywaj koła na nowo

Skorzystaj ze swojej ulubionej playlisty: czasami nie ma sensu szukać nowych utworów specjalnie na wesele. Skoro masz listę ze swoją ulubioną muzyką, to po prostu ją przesłuchaj pod kątem tego, które piosenki nadają się na zabawę weselną. Gwarantujemy, że w ten sposób znacznie zapełnisz kolejkę muzyczną na ten najważniejszy dzień swojego życia 🙂

Powrót do przeszłości

Podziel swoich gości weselnych na grupy: znajomi ze szkoły, koledzy z pracy, rodzina itp. Kiedy będziesz w ten sposób już mieć ich posegregowanych, to poszukaj piosenek, które Ci przypominają coś związanego z każdą z tych grup. W ten sposób każdy będzie mógł się poczuć wyjątkowo w czasie wieczoru – będzie mieć poczucie, że “ta piosenka jest właśnie dla niego”. Goście weselni to pokochają!

“Prosimy o potwierdzenie obecności i… podanie ulubionej piosenki”

Coraz częściej się zdarza, że Para Młoda prosi o potwierdzenie przybycia na uroczystość zaślubin i wesele drogą mailową. Możesz więc dodać na koniec swojej wiadomości dopisek, że obiecujecie zagrać ich ulubioną piosenkę na weselu, jeśli ją tylko podadzą w wiadomości zwrotnej. Wielkie emocje i wzruszenia podczas nocy weselnej gwarantowane!

Mam nadzieję, że z tymi wskazówkami bez trudu i ze spokojem uda się Wam skonstruować wymarzoną playlistę piosenek na wesele. Bez względu na to, czy przygotujecie listę czy nie, korzystając z moich usług nie musicie się martwić o playlistę czy dobór piosenek. Pamiętajcie, że dobrana przeze mnie muzyka zawsze stanowił tło tej niesamowitej zabawy, która czeka Was i Waszych gości.